Kursevi | Obuka | Škola za pisanje projekata za EU fontove | Institut za stručno usavršavanje

Kurs i obuka - pisanje projekata za EU fondove

Kurs i obuka – Pisanje projekata za EU fondove – poseban je vid i oblik edukacije za sve pojedince koji se nalaze na posebnim mestima u svojim organizacijama koje pored određenih firmi mogu biti i udrženja nevladinog sektora, te im je jedina mogućnost finansiranja, preko aplikacije na postojećim konkursima i pisanja projekata. Pored istaknutog do sada kada je u pitanju početni nivo, ovo je kurs višeg nivoa i posebno je predviđen za polaznike sa određenim iskustvom i znanjem na pisanju projekata za opštinske, pokrajinske i republičke konkurse.

Pored već pomenutih konkursa, postoje konkursi međunarodnih fondacija, kao što su EU fondovi, IPA projekti, projekti određenih Ambasada i država koje ne pripadaju EU, a koje finansiraju određene oblasti. Sam konkursni materijal koji je potrebno popuniti je obiman, te je i neophodno znanje obimnog karaktera, uz mogućnost poznavanja bar jednog stranog jezika, po mogućnosti engleskog. Jer je svu konkursnu dokumentaciju potrebno popunjavati na engleskom jeziku, ili jeziku države koja je nosilac konkursa. O svemu navedenom, na predviđenoj obuci steći ćete znanje, kako biste se usudili da krenete u korak sa novim načinom rada, koji je doneo 21.vek i savremeni dolazak do finansijskih sredstava za organizacije.

Kurs i obuka – Pisanje projekata za EU fondove – traje tri meseca. Predavanja se odvijaju u prostorijama škole dva puta nedeljno u vremenskom trajanju od dva školska časa, čime su pokrivene sve oblasti za više savladavanje pisanja međunarodnih projekata, odnosno projekata za čije je učešće konkurs raspisala neka od međunarodnih organizacija ili institucija.

Sigurni u Vaš izbor a iskustvom garantujući za sigurno postignut cilj, po najkonkurentnijim i najpovoljnijim uslovima očekujemo i Vas, našeg budućeg polaznika da nam se što pre javite!!!

Lista gradova za kurs i obuku za pisanje projekata za EU fondove

Literatura za pisanje projekata za EU fondove

Priručnik za pisanje projekata za EU fondove | Institut za stručno usavršavanje