Kursevi | Obuka | Škola za poslovne sekretare u spoljnoj trgovini | Institut za stručno usavršavanje

Kurs i obuka - poslovni sekretar u spoljnoj trgovini

Kurs i obuka – Poslovni sekretar u spoljnoj trgovini – obuhvata interesantnu i veoma zanimljivu praksu u kojoj svako, ko voli stalna dešavanja, sigurno pronalazi poslovni cilj. Zvanje ovog profila je kao takvo novijeg datuma, a njegova preteča je zanimanje sekretarice, koja je ranije najčešće obavljala manje količine poslova nego što je to danas slučaj kod zanimanja poslovnog sekretara.

Od dobro obučenog radnika ovog profila očekuju se razne veštine i sposobnosti, jer on je ogledalo, odnosno prozor u svet u svakom smislu. Poslovni sekretar pre svega mora da ima osnovno znanje rada na računaru – word, exel, internet, kako bi u svakom momentu primio i prosledio neophodnu dokumentaciju, molbu, obaveštenje, izjavu i sl. putem elektronske pošte. Zatim, potrebno je znanje bar jednog stranog jezika, ako je moguće engleskog, kako bi se u spoljnoj trgovini sporazumeo oko zahteva saradnika. Pored svega što smo naveli na samom kursu je određeni deo prredavanja posvećen i kodeksu oblačenja budućeg radnika, kao i o održavanju poslovnog prostora u kom obavlja svoj posao.

Kurs i obuka – Poslovni sekretar u spoljnoj trgovini - traje tri meseca, odnosno 300 sati prakse, koja je zasigurno dovoljna za osnovu koju u svakom trenutku možete nadgraditi dodatnim znanjem i radom. Nakon odrađene prakse potrebno je izaći na ispit, pismeni i usmeni deo, kako biste stekli uslov za dobijanje diplome, validne za upisivanje u radnu knjižicu, priznate u inostranstvu i odobrene od strane Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja. Najvažnije od svega je što možete sami započeti privatan posao uz dobro stečenu praksu i osnove znanja, koje uvek možete usavršiti. Ovo je sigurno jedan od traženijih i profitabilnijih poslova, te je pravi izbor za Vas. Ne čekajte ni čas, pridružite se ostalim uspešnim i zadovoljnim polaznicima!!!

Lista gradova za kurs i obuku za poslovnog sekretara u spoljnoj trgovini

Literatura za poslovnog sekretara u spoljnoj trgovini

Priručnik za poslovnog sekretara u spoljnoj trgovini | Institut za stručno usavršavanje