Kursevi | Obuka | Škola za rukovaoce mernih i regulacionih uređaja | Institut za stručno usavršavanje

Kurs i obuka - rukovalac mernih i regulacionih uređaja

Kurs i obuka – Rukovalac mernih i regulacionih uređaja – osmišljen je zbog velike zainteresovanosti polaznika za dobijanje diplome, ali i dobro stečenog znanja i iskustva koju podrazumeva zvanje rukovaoca mernih i regulacionih uređaja. Ovim se podrazumeva vid edukacije koji je profesionalno predviđen za svakog polaznika ponaosob koji se do sada nije bavio nikada ovom oblasti elektrotehničke struke, ili pak za one koji već rade na tom radnom mestu, ali nemaju zadovoljavajući sertifikat.

Rukovalac mernih i regulacionih uređaja je specifičan zanat, koji je potrebno kvalitetno i profesionalno usavršiti, kako biste bili traženi radnik svog zanata. Uloga mernih i regulacionih uređaja je velika i razlikuje se u različitim sistemima upravljanja, u kojima je prvenstveno potrebno odrediti koja su moguća merenja. Merni elementi služe za merenje primarnih izlaznih promenljivih, sekundarnih izlaznih promenljivih, ili za merenje ulaznih poremećaja. Ali, u sva tri slučaja na ovoj obuci savladavaju se karakteristike mernih elemenata koji se koriste u sistemima automatskog upravljanja, kao i pregled osnovnih principa i instrumenata za merenje: pritiska, temperature i dr.

Ovo je veoma zahtevan i odgovoran posao, koji sa kvalitetnom praksom i dobrom edukacijom pruža sigurnost svim radnicima. Radnik ove elektrotehničke struke mora biti skoncentrisan na svoj rad u svakom trenutku. Naravno, da bi posao bio kvalitetno urađen, potrebno je znanje i vaštine, pa samim tim i besprekorno obavljena obuka svakog pojedinca, koji se odluči za ovaj vid i profil zanata.

Ovo su samo neke od odlika obuke za individualce koji se nikada nisu bavili ovim poslom. U slučaju da već radite na predviđenom radnom mestu, za Vas postoji mogućnost i samo polaganja ispita – pismenog i usmenog dela, uz validno overenu potvrdu o višemesečnom radu u predviđenoj firmi i na navedenom profilu. Nakon toga, stičete mogućnost za dobijenje validnog dokumenta, diplome.

Kurs i obuka – Elektromehaničar pogona - obavlja se u okviru naše obrazovne ustanove u trajanju od 300 sati prakse, tačnije imate mogućnost da tu praksu završite u roku od tri do šest meseci, što Vam je dovoljno za osnovu koju u svakom trenutku možete nadograditi dodatnim znanjem i radom, ukoliko Vam se za to ukaže potreba i želja. Nakon odrađene prakse potrebno je izaći na pismeni i usmeni deo predviđenog ispita, kako biste stekli uslov za dobijanje diplome, validne za upisivanje u radnu knjižicu, priznate u inostranstvu i odobrene od strane Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja. Ono što je sigurno veoma važno svakom od Vas, budućih polaznika, je sama činjenica da nakon dobijanja diplome imate mogućnost da lakšeg pronalaska posla u ovoj struci.

Verujemo da je ovo pravi vid edukacije, po najkonkurentnijim uslovima za Vas. Zbog toga Vas očekujemo, da nam se u obratite putem mail-a, telefona ili lično na adresi, kako ne biste gubili vreme u daljem traganju za načinom postizanja predviđenog cilja!!! Čekamo Vas!!!

Lista gradova za kurs i obuku za rukovaoce mernih i regulacionih uredjaja

Literatura za rukovaoca mernih i regulacionih uređaja

Priručnik za rukovaoca mernih i regulacionih uređaja | Institut za stručno usavršavanje